Pytania i odpowiedzi

Odpowiadamy na pytania

Przygotowaliśmy dla Ciebie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Dzięki nim, dowiesz się więcej o naszych produktach i aspektach technicznych.

Nasze Obiekty jak najbardziej nadają się do użytku o każdej porze roku, nawet zimą.  Do ocieplenia używamy piany otwarto i zamknięto-komórkowej. Dzięki temu elementy konstrukcyjne są szczelnie pokryte materiałem izolacyjnym. Posiadamy dwa warianty ocieplenia  naszych domów: Ciepły + oraz Całoroczny. To Ty wybierasz wariant, w zależności od tego w jakich warunkach ma być użytkowany Obiekt.

 

Zalecamy włączenie ogrzewania podłogowego w trybie oszczędnym lub ustawienie na minimum grzejników aby utrzymywać stałą temperaturę powyżej zera w sezonie jesienno-zimowym. Dzięki temu zostaną wyeliminowane niekorzystne warunki, które mogą wpłynąć na uszkodzenie lub pogorszenie stanu dóbr znajdujących się wewnątrz domu.

Koszty ogrzewania są uzależnione od warunków panujących na zewnątrz: temperatura, wiatr, wilgotność, więc trudno podać jakąś stałą wartość.  Przeprowadzone  badanie kosztów ogrzewania  zimą dla Obiektu o powierzchni 35 m2 w wariancie „Ciepły +” z zastosowaniem ogrzewania podłogowego w okresie grudzień – styczeń dało nam obraz kosztów kształtujących się na poziomie 300,00 zł miesięcznie. Ogrzewanie podłogowe działa bardziej równomiernie na ogrzewanej powierzchni w związku z tym jest bardziej ekonomiczne.

Moc przyłączeniową należy określić indywidualnie w zależności od ilości sprzętów z jakich  użytkownik zamierza  korzystać.  Poniżej przedstawiamy tabele z podaną mocą  typowych urządzeń używanych w naszych Obiektach.

Aby móc użytkować nasz dom, należy odpowiednio wcześniej przygotować podłoże  pod posadowienie (płyta fundamentowa, fundament obwiedni lub stopy fundamentowe) oraz doprowadzić wymagane media (prąd, wodę, kanalizację lub szambo i inne). Po podpisaniu umowy udostępniamy schematyczne rysunki techniczne obrazujące rozkład punktów podparcia Obiektu oraz miejsca przyłączy mediów. Ponadto dostarczymy zamówiony przez Ciebie Obiekt, zamontujemy i wypoziomujemy go na Twojej działce. Podłączenie mediów oraz ewentualne wykonanie pomiarów jest w Państwa zakresie.

Podłączenie mediów pod domem należy zaizolować we własnym zakresie. Mobile Development w miejscu przyłączy wykonuje  gniazdo elektryczne pod ewentualny montaż kabla grzejnego który włącza się gdy temperatura zbliża się do 0 stopni. Przewód ten można owinąć wokół rur przyłączeniowych. Alternatywnym rozwiązaniem jest wykonanie skrzyni ociepleniowej wypełnionej materiałem izolacyjnym do wartości przemarzania w gruncie.

 

Proponujemy trzy rodzaje fundamentów: stopy fundamentowe, fundament obwiedni oraz płytę fundamentową. Aby odpowiednio przygotować fundamenty należy zbadać warunki gruntowo-wodne. Na ich podstawie nasz konstruktor może podpowiedzieć który rodzaj fundamentów będzie odpowiedni.

 

Obiekty o powierzchni do 35 m2 do użytku prywatnego z reguły nie wymagają pozwolenia. Ogólnie przyjęta zasada to jeden Obiekt do 35 m2 na 500 m2 powierzchni działki, jednak warto zapytać o sprawy formalne w odpowiednim urzędzie lub w starostwie. Obiekty o większej powierzchni z reguły wymagają uzyskania pozwolenia na budowę .

 

Niestety nie, lecz nasz dział projektowy może przygotować komplet rysunków architektonicznych: rzut przyziemia, rzut dachu, elewacje, przekrój, schemat punktów podparcia i przyłączy mediów, schemat instalacji elektrycznej gniazd i oświetlenia oraz komplet rysunków konstrukcyjnych: schemat punktów podparcia, rzut przyziemia, rzut dachu, przekrój. Rysunki przygotowujemy w przeciągu dwóch tygodni od podpisania umowy i zgłoszenia potrzeby ich posiadania.

Na nasze Obiekty dajemy gwarancję na konstrukcję na 10 lat, natomiast można je porównać do domów w konstrukcji szkieletowej, których żywotność określa się na 50-100 lat.

Nasze Obiekty mają gwarancję trwającą dwa lata, ich konstrukcja posiada 10 lat gwarancji.

 

Firma rozpoczęła działalność w 2019 roku, natomiast jej założyciele posiadają wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej. Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników produkcyjnych oraz inżynierów projektowych. Średnio w miesiącu produkujemy około 10 Obiektów. Od początku istnienia Firmy wyprodukowaliśmy już około 100 Obiektów.

Tak oczywiście, nasze domki są mobilne i można je przemieszczać w inne miejsce. Należy pamiętać o zorganizowaniu specjalnego transportu oraz dźwigu do przeniesienia obiektu. W cenie domku zawiera się dedykowany system do podnoszenia Obiektów.

Płyty g-k nie powinny nabierać wilgoci. Zalecamy jednak aby w okresie jesienno – zimowym w minimalnym stopniu ogrzewać obiekt aby ewentualnie zapobiegać powstawaniu tego zjawiska. 

Domek jest załadowany na naczepę tira w siedzibie firmy. Obiekt przewozimy transportem wielkogabarytowym, który często wymaga specjalnego pozwolenia i pilotażu. Następnie w miejscu docelowym używamy dźwigu do zdjęcia domku z naczepy tira i ustawiamy go w lokalizacji przygotowanych wcześniej fundamentów. Następnie nasi pracownicy zajmują się połączeniem modułów (w przypadku obiektu wielomodułowego) i wypoziomowaniem. Jeśli czujesz się na siłach możesz sam zająć się organizacją transportu, dźwigu, montażem i poziomowaniem obiektu. Redukuje to koszty dostawy Obiektu.

Koszt transportu uzależniony jest od lokalizacji miejsca docelowego, wyceniamy go zawsze indywidualnie na podstawie kodu pocztowego.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, najlepiej udać się do odpowiedniego Urzędu lub starostwa w celu zasięgnięcia informacji w tym temacie. Często na gruntach są jakieś obwarowania prawne, które mogą uniemożliwić jakąkolwiek zabudowę.

W ofercie posiadamy Obiekty w rozmiarach 35, 48 i 56 m2. Jeśli żaden z proponowanych modeli katalogowych nie spełnia Twoich oczekiwań możemy zrealizować Obiekt w projekcie indywidualnym (za dodatkową opłatą) w naszej technologii z użyciem materiałów z Katalogu wykończenia. 

Możemy również wykonać budynek wielomodułowy o powierzchni większej niż nasze Obiekty Katalogowe na podstawie Twojego projektu lub koncepcji. Takie Obiekty wyceniane są  indywidualnie.

Posiadamy Obiekt ekspozycyjny w naszej siedzibie. Sami użytkujemy na co dzień obiekt biurowy naszej produkcji. Zawsze też posiadamy Obiekty oczekujące na Odbiór przez naszych Klientów. 

Cenimy prywatność naszych Odbiorców dlatego nie jest możliwe obejrzenie domków użytkowanych przez Klientów.

Jeden z Naszych Klientów prowadzi działalność turystyczną w naszych domkach, więc możesz zatrzymać się w naszym obiekcie na wypoczynek tutaj: https://apartamentyjan.com.pl/pl/gorski-potok

Niestety nie, nasze Obiekty można postawić praktycznie na równi z gruntem, więc podwyższony taras nie jest konieczny. Zachęcamy też do korzystania z lokalnych Firm zajmujących się małą architekturą, co zdecydowanie będzie miało wpływ na koszty tarasu.

Niestety nie zajmujemy się wykonywaniem zadaszenia wejścia. W związku z tym, że Obiekty przewożone są w całości do transportu musimy zminimalizować wszystkie wystające elementy na elewacji. Możemy ze swojej strony wypuścić wąsy, które dadzą możliwość montażu daszku w po dostawie Obiektu.

Jeśli nie ma podłączenia prądu na działce korzystanie z Obiektu będzie uciążliwe ponieważ większość sprzętów jest na prąd, aczkolwiek można użytkować Obiekt wykorzystując agregat prądotwórczy. Można też zastosować panele fotowoltaiczne umieszczone na wolnej przestrzeni działki.

Nasze Obiekty można wybrać w wariancie deweloperskim, wykończonym lub wyposażonym. Szczegółowy opis każdego z nich znajduje się w Katalogu naszych Obiektów: https://mobile-development.pl/oferta/MobileDevelopment-Oferta-Domy-Modulowe.pdf

Tak, można zakupić Obiekt na Firmę na leasing. Współpracujemy z EFL Grupa Credit Agricole oraz PKO Leasing. W sprawach leasingu proszę kontaktować się bezpośrednio z naszymi przedstawicielami:

Łukasz Czyżewski, kom. +48 508 801 452, e-mail:  lukasz.czyzewski@pkoleasing.pl

Czas realizacji Obiektu z oferty katalogowej zazwyczaj wynosi 3-4 miesiące. Przy obiektach w projekcie indywidualnym czas oczekiwania na Obiekt określany jest indywidualnie. 

Przy współpracy dystrybutorskiej możemy zagwarantować produkcję 5 Obiektów miesięcznie. Czas oczekiwania od momentu złożenia zamówienia wynosi około 3 miesiące.

logo_180w

Mobile Development Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Sosabowskiego 28

15-182 Białystok

NIP: 9662130344

biuro@mobile-development.pl

Skontaktuj się z nami