Work

Dostawa i montaż domów modułowych Mobile Development

Montaż obiektu złożonego z kilku modułów.

Dom modułowy Double Oslo™ składa się z 3 osobnych modułów. Po wyprodukowaniu i ostatecznej kontroli jakości moduły są odpowiednio zabezpieczane i następnie dostarczane transportem kołowym na miejsce montażu. 

Transport ponadgabarytowy jest pilotowany i ubezpieczony, wykonywany przez firmy transportowe z wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu ładunek bezpiecznie dociera do celu. Do montażu potrzebny jest dźwig o dużej nośności i wysięgu, dobierany indywidualnie według właściwości geometrycznych obiektu oraz gabarytów i masy wykonanych modułów.

Prace na placu budowy ograniczone są do minimum. Na działce w momencie dostawy powinny być przygotowane fundamenty zgodnie z podanymi wytycznymi oraz doprowadzone media. Po posadowieniu obiektów następują prace związane z uszczelnieniem połączeń, a także montażem pozostałych elementów domu, jeżeli ich montaż jest możliwy dopiero po połączeniu ze sobą modułów tworzących całość obiektu.

Pozwolenie na budowę.

Przed postawieniem domu jednorodzinnego Double Oslo należy udać się do wydziału architektury w lokalnym urzędzie w celu uzyskania informacji o pakiecie dokumentów, potrzebnych do otrzymania pozwolenia na budowę. Pozwolenie na budowę jest oficjalną decyzją urzędu o tym, że możesz wybudować dany obiekt na swojej działce

Przed rozpoczęciem prac.

Sprawdź, czy dla terenu, na którym znajduje się Twoja działka, został ustalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Możesz o to zapytać w urzędzie powiatowym albo w urzędzie miasta, na terenie którego znajduje się działka.

Jeśli dla terenu, na którym znajduje się Twoja działka, nie został ustalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – potrzebna będzie decyzja o warunkach zabudowy.

Jeśli dla terenu, na którym znajduje się Twoja działka, został ustalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – nie musisz składać dodatkowych dokumentów.